Augu internete

Mums rūpi, kad internetas teiktų galimybes, o ne keltų grėsmę. Kad internetas būtų žinių, pramogų ir gerų emocijų, o ne patyčių, apgaulės šaltinis. Kad internete bendrautume ir tobulėtume kartu. Štai kodėl „Telia“ pradėjo iniciatyvą „Augu internete“, kurios tikslas – patarti ir edukuoti interneto saugumo klausimais tėvus, mokytojus ir visus, kurie „auga“ internete. 

80 000
Vaikų ir paauglių

Skleisdami žinias apie saugumą internete, prie „Telia“ YOUNITE iniciatyvos prisijungę mūsų savanoriai lankosi mokyklose, vasaros stovyklose, veda tiesiogines interaktyvias vaizdo pamokas, kviečia mokinius į savo darbo vietą ir dalinasi asmenine patirtimi, sukauptomis žiniomis. Nuo 2016-ųjų apie virtualiame pasaulyje slypinčius pavojus ir asmeninės informacijos saugumo svarbą bent kartą pasikalbėjome su kas penktu Lietuvos moksleiviu.

Norėdami atskleisti tikrąjį problemų, kylančių internete, mastą, su bendrove SIC atlikome tyrimą. Jis parodė, kad dauguma tėvų mano, jog internetas gali daryti neigiamą poveikį jų vaikams, tačiau 88 proc. nepilnamečių naudojasi internetu be suaugusiųjų priežiūros. Ši ir kitos tyrimo išvados skatina mus neapsiriboti vien vaikų edukavimu, bet ir būti visapusiu patarėju interneto saugumo klausimais tėvams, mokytojams. 

„Augu internete“ bendradarbiauja su „Vaikų linija“, „Unicef“, „15min.lt“. Iniciatyva taip pat prisijungia prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir yra kampanijos partnere.

Saugesnį internetą kurkime kartu - jei internete radote pedofilinio, pornografinio, rasinę ir tautinę nesantaiką kurstančio pobūdžio informacijos, apie tai praneškite „Karštąja linija“. Tai Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos vykdoma veikla, kur bet kada galima pranešti apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete. Ji bus patikrinama ir perduodama atsakingoms institucijoms.

  • 50% vaikų internete praleidžia daugiau nei 2 val. per dieną
  • 88% vaikų prie interneto jungiasi be suaugusiųjų priežiūros
  • 82% Internetu naudojasi bent kelis kartus per dieną
  • Net 52% tėvų tik kartais kalbasi su vaikais apie jų veiklą internete
  • 90% tėvų teigia, kad reikia papildomų priemonių saugumui internete užtikrinti
  • 50% tėvų mano, kad informacijos apie saugumą internete trūksta
    SAUGESNĮ INTERNETĄ PADEDA KURTI